fbpx

Od czego zacząć odchudzanie?

Opublikowane przez Natalia w dniu

Jaki sposób jest najlepszy, aby schudnąć bez efektu jojo? Jak wdrożyć nowe nawyki, aby stały się codziennością? Jednym słowem – od czego zacząć odchudzanie?

Od czego zacząć odchudzanie? Od zmiany myślenia.

Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Jeśli dieta i odchudzanie dla Ciebie katorgą to małe szanse, że długo w tym wytrwasz. Co gorsze, istnieje spore ryzyko, że w „nagrodę” za ukończenie takiej diety szybko wrócisz do … starych nawyków. Od czego zacząć odchudzanie? Od zmiany myślenia i nastawienia. 

Zacznij myśleć o tym, jak dobrze się będziesz czuła w swoim nowym ciele oraz jak bardzo wpłynie to na Twoje zdrowie i samopoczucie. Niby nic, ale zmienia wiele.

Jak rozpocząć dietę?

Jeżeli zależy Ci na efektach, to zmiany wdrażaj stopniowo, aby nie były szokiem dla Twojego organizmu. Szybko wprowadzone zmiany mogą grozić równie szybką utratą efektów. Wzorce utrwalane przez lata nie znikną w jeden dzień czy tydzień. Nieregularne posiłki, liczne przekąski i słodycze, wysokoprzetworzona żywność zrobiły już w organizmie swoje.

Drastyczna zmiana nawyków grozi rozdrażnieniem, zniechęceniem, a w najgorszej wersji przekonaniem, że schudnięcie jest niemożliwe. Dlatego w naszym programie Fit 6 pierwszym etapem odchudzania jest … przeciwdziałanie zapaleniom. Na tym etapie staramy się ograniczyć cukier, mąkę i żywność wysokoprzetworzoną, co prowadzi do:

– zmniejszenia obwodu ciała
– uczucia lekkości
– lepszego samopoczucia
– zminimalizowania stanu zapalnego organizmu.

Stopniowe wprowadzanie nowych wzorców żywieniowych

Wiemy, że gwarancją sukcesu jest stopniowa eliminacja wyuczonych błędów żywieniowych i zastępowanie ich nowymi wzorcami. To jednak trwa, dlatego drugi etap w naszym programie odchudzającym składa się aż z 4 kroków. W każdym z nich są wprowadzane zmiany żywieniowe, które prowadzą do:

– oczyszczenia organizmu,
– utraty kilogramów,
– zachowania masy mięśniowej,
– poprawy samopoczucia i witalności.

Od czego zacząć odchudzanie? Śpij wystarczająco i redukuj stres. 

To często pomijany aspekt, tymczasem sen ma ogromne przełożenie na naszą sylwetkę. Jego niedobór skutkuje problemami metabolicznymi. Podobnie stres – wysoki kortyzol hamuje przemiany metaboliczne.

Rozpoczęcie diety to zmiana stylu życia. Jeśli nie możesz wyeliminować stresorów (czasem to niemożliwe) to naucz się radzić sobie z nimi w odpowiedni dla Ciebie sposób – medytacja, spacery, długie kąpiele, kołdry obciążeniowe i wiele innych sposobów, które będą dla Ciebie adekwatne. Od czego zacząć odchudzanie? Od snu i redukcji stresu. 

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie wszystko jest dla wszystkich. Nie każda dieta może Tobie pasować, choćby dlatego, że nie lubisz pewnych produktów. Dlatego w naszym programie Fit 6 masz różne przepisy do wyboru, tak, abyś nie była ograniczona z góry narzuconym jadłospisem. Masz również zasady istotne do wdrożenia w danym etapie.

Dodatkowo, możesz kontaktować się z dietetykiem klinicznym, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości, doradzić i zmobilizować do działania. To bezcenna pomoc! Tutaj nie ma żartów. Niedobory żywieniowe czy źle dobrana dieta mogą skutkować problemami z gospodarką hormonalną, a nawet doprowadzić do rozwoju niektórych chorób.

Bądź cierpliwa i konsekwentna

Najlepszy plan żywieniowy i najlepsza pomoc na nic się zdadzą, jeżeli nie będziesz z nich korzystać. Zapisanie się na program, rozpoczęcie zdrowej diety może być milowym krokiem w dążeniu do upragnionego celu, jednak to od Ciebie zależy, czy wdrożysz w życie rady i wskazówki dotyczące żywienia.

Ogromną pomocą jest przykład i doping innych, zwłaszcza tych, którzy przeszli drogę podobną do Ciebie. Dlatego właśnie po dołączeniu do Programu Fit 6 otrzymujesz dostęp do grupy na FB. Jej członkowie z pewnością wesprą Cię w Twojej drodze do upragnionego celu.

Jak wspomóc odchudzanie?

Od czego zacząć odchudzanie? Polecamy wizualizację Twojego celu. Zachowuj się tak, jakbyś już była osobą o sylwetce, której chcesz być. Co ta osoba, którą chcesz się stać wybiera? Co je? Jak myśli? Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w głowie. Odchudzanie również.