fbpx

Czy umiesz rozpoznać objawy zakwaszenia organizmu? [BONUS: quiz!]

Opublikowane przez Natalia w dniu

Jeśli interesujesz się zdrowym stylem życia to na pewno słyszałaś już o zjawisku zakwaszenia organizmu. Dla jednych to tylko kolejny trend, dla innych – realny problem. Być może nawet nie wiesz, że go doświadczasz! Sprawdź, czy Twój organizm jest zakwaszony.

Zakwaszenie organizmu, objawy zakwaszenia organizmu, fit6 nutricode, Natalia RyńskaMówiąc krótko, zakwaszenie organizmu oznacza obniżenie naturalnego pH krwi. Może do niego doprowadzić wiele codziennych, małych decyzji:

  • palenie papierosów,
  • spożywanie wysoko przetworzonych produktów,
  • spożywanie dużej ilości mięsa, nabiału i zbóż,
  • siedzący tryb życia,
  • przebywanie w silnie zanieczyszczonym środowisku,
  • stres i nieregularny tryb życia.

Dlaczego niższe pH krwi jest takim problemem? Ponieważ nasz organizm „ustawił je” na wartość 7,35 – 7,45 nie bez powodu. Taki zakres pozwala zachować równowagę we wszystkich tkankach i amortyzuje krótkotrwałe zawahania kwasowości. Jeśli wystawiamy się jednak na ciągłe działanie kwasotwórczych czynników, to ten nadmiar kwasu jest odprowadzany właśnie poprzez krew do tkanki łącznej. Sprzyja to rozwojowi groźnych chorób.

Jakie są objawy I stopnia zakwaszenia organizmu?

Gdy nasz organizm jest tylko lekko zakwaszony, pojawiają się m.in. bóle głowy, problemy skórne czy zgaga. Kobiety mogą doświadczać nasilonych objawów PMS, a mężczyźni – problemów z potencją. Zakwaszenie powoduje, że w górnych drogach oddechowych zalega nadmiar wydzieliny, a w ustach czujemy niesmak. Mogą pojawić się problemy z układem trawiennym, takie jak biegunka czy zaparcia.

Czy rozpoznajesz przynajmniej 3 z tych objawów u siebie? Jeśli tak, koniecznie zrób darmowy quiz na zakwaszenie i sprawdź, czy ten problem może Cię dotyczyć!

>> rozwiąż quiz na zakwaszenie organizmu <<

II stopień zakwaszenia organizmu – objawy

Jeśli nie stłamsimy zakwaszenia w zarodku, przyniesie znacznie poważniejsze problemy ze zdrowiem. Przewlekle obniżone pH organizmu przyczynia się nawet do rozwoju niepłodności, depresji czy endometriozy! Do najczęstszych objawów należą zaś obrzęki, silne migreny, stany zapalne i częste infekcje. Pojawiać się mogą przewlekłe choroby, jak astma, łuszczyca czy alergie.

II stopień zakwaszenia organizmy to często także tzw. zespół metaboliczny. To zestaw bardzo nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości: otyłości, insulinooporności, podwyższonego poziomu cholesterolu oraz podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób serca.

Dlatego jeżeli widzisz u siebie problemy ze schudnięciem, trudno Ci utrzymać wagę, a do tego towarzyszą Ci bezsenność i zła koncentracja i pamięć – zrób quiz i upewnij się, że nie masz innych objawów zakwaszenia.

>> rozwiąż quiz na zakwaszenie organizmu <<

Niebezpieczny III stopień zakwaszenia organizmu – objawy

Gdy organizm jest poważnie zakwaszony i trwale wyprowadzony z naturalnej mu równowagi, mówimy o poważnym zagrożeniu zdrowia, a nawet życia. Konsekwencją tej zaburzonej harmonii kwasowo-zasadowej mogą być nowotwory, reumatoidalne zapalenie stawów czy stwardnienie rozsiane. Wymienia się tu także toczeń – chorobę ogólnoustrojową, czy autoimmunologiczne choroby skóry jak AZS.

Tego wszystkiego łatwo uniknąć… Wystarczy zadbać o to, by nasz styl życia sprzyjał zdrowiu. Rozwiąż nasz quiz i odbierz wskazówki, co możesz zrobić dla swojego organizmu już teraz. Bo zakwaszenie to poważna sprawa!

>> rozwiąż quiz na zakwaszenie organizmu <<

Kategorie: Blog