fbpx

Schudnę w nowym roku. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Opublikowane przez Natalia w dniu

Schudnę w nowym roku, to jeden z najczęstszych celów na nowy rok. Często jednak zamiary tego typu kończą się szybciej, nim się rozpoczynają. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? 

Zadbaj o swoje zdrowie

Lista postanowień noworocznych może być długa. Począwszy od „nie będę jadła słodyczy”, przez „zacznę lepiej się odżywiać”, aż do „codziennie będę trenować”. Prawda jest jednak taka, że styczeń niekoniecznie jest najlepszym czasem na zmianę nawyków. Szacuje się, że aż 80% postanowień podjętych w styczniu pozostaje porzuconych. Dlaczego?

No cóż, doskwiera nam brak światła, co bezpośrednio wpływa na nasz nastrój. Finalnie, styczeń jest najgorszym z możliwych okresów do zmiany nawyków. Co więc polecamy na ten czas?

Może to dobra okazja do wykonania wszystkich kontrolnych badań? Dowiesz się, w jakiej kondycji jest Twoje ciało i na co zwrócić uwagę w najbliższym czasie.

A jeśli już myślisz o nowych celach, to jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Drobne postanowienia są kluczem sukcesu

Nie zrozum nas źle. Nie chcemy Cię zniechęcać. Bazujemy jednak na statystykach, które mówią, że aż 50% osób porzuca nowe cele na stałe po pierwszych frustracjach związanych z niepowodzeniem. Wiemy, że wypełnianie noworocznych zamiarów trzeba odpowiednio rozegrać, aby dobrze się z nimi czuć. Drobne postanowienia są kluczem sukcesu. Co jesteś w stanie zrobić i leży to w zasięgu Twoich możliwości? Co polecamy? Przykładowo:

– delikatne ograniczenie słodyczy (delikatne! Nie musisz od razu rzucać wszystkiego, bo to będzie za dużo),
– krótka aktywność fizyczna (dosłownie 5 minut),
– codzienny spacer (15 minut),
– szklanka wody rano,
– świeże warzywo do posiłku.

To mogą być drobne sprawy, których wprowadzenie nie przeraża i leży w zasięgu możliwości. Ten sposób bazuje na metodzie małych kroków. Z czasem oswajasz się z drobnymi zmianami i jesteś gotowa na kolejne. Tak, ten proces trwa dłużej, ale jest znacznie bardziej efektywny i co ważne, trwały. Poszczególne kroki stają się po prostu Twoim nawykiem. Na zmianę nawyku potrzebujesz co najmniej 21 dni.

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Zachęcamy do postanowień, ale realnych. To konieczne, aby się nie zniechęcić. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Krótkie podsumowanie:

1. Wybierz realny cel (mały, możliwy do wykonania).
2. Nie myśl zero-jedynkowo czyli albo 100% albo wcale. To bardzo frustrujące.
3. Pamiętaj, że obecne nawyki budowałaś latami. Potrzebujesz więc czasu, aby stworzyć nowe.
4. Poproś innych o wsparcie – może to być dietetyk, ktoś z rodziny lub serdeczna przyjaciółka.
5. Doceniaj małe kroki, które robisz.

“Schudnę w nowym roku” – nasz sposób

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych i schudnąć? Niezmiennie polecamy program Fit6. Pomógł już setkom osób nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także zadbać o ich zdrowie. Program zapewnia opiekę dietetyka klinicznego, zasady diety na każdy miesiąc oraz dostęp do platformy internetowej z pysznymi przepisami i poradami.

Posiłki są przepyszne oraz zdrowe, dzięki czemu w ogóle nie czujesz, że jesteś na diecie. Jesz ze smakiem i chudniesz.

Dodatkowo, masz dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na FB. To wspaniała przestrzeń. Jej członkowie dopingują siebie w trudnych chwilach oraz dzielą swoimi sukcesami i przepisami. W grupie zdecydowanie raźniej wytrwać w noworocznych postanowieniach. Polecamy!