fbpx

Oponka na brzuchu. Jak się jej pozbyć?

Opublikowane przez Natalia w dniu

Czy można nie czuć głodu, ssania w żołądku, a jednocześnie mieć dużo energii bez wypchanego brzucha? Tak! Jeśli Twoim problemem jest oponka na brzuchu, to podpowiadamy, jak się jej pozbyć.

Oponka na brzuchu – przyczyny

Teoretycznie ilość tkanki trzewnej wzrasta wraz z wiekiem (zwłaszcza u kobiet), ale praktycznie gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha dotyka wiele osób w różnym okresie życia. Do głównych przyczyn jej powstawania należy:

– niewłaściwa dieta,
– stres,
– brak aktywności fizycznej,
– zaburzenia gospodarki hormonalnej,
– palenie papierosów,
– wysokie spożycie alkoholu.

Skutki otyłości brzusznej są jednak znacznie poważniejsze niż tylko dodatkowe kilogramy. To znacznie większe ryzyko wystąpienia różnych chorób, w tym cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, insulinooporności, problemów z układem oddechowym i wielu innych. Jak więc zadbać o smukłą sylwetkę oraz o profilaktykę zdrowia?

Oponka na brzuchu – jak się jej pozbyć?

W dbaniu o swoją figurę, a zarazem zdrowie chodzi o styl życia, czyli codzienne wspierające nawyki. Co się na nie składa? Co możesz zrobić, aby pozbyć się oponki na brzuchu?

– jedz 5 posiłków dziennie – przyspieszy to metabolizm, co zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej;
– nie dojadaj pomiędzy posiłkami;
– pij dużo wody (1,5 – 2 litrów dziennie);
– ogranicz lub zrezygnuj ze spożywania soli, cukru, alkoholu i fast foodów;
– gotuj potrawy, grilluj, duś zamiast ich smażenia;
– używaj naturalnych ziół;
– stosuj odpowiednią dietę;
– ćwicz regularnie.

Jak pozbyć się oponki dzięki diecie?

Dieta może doprowadzić do powstania tkanki tłuszczowej, jak i jej redukcji. Na co koniecznie zwracaj uwagę?

1. Zwiększ błonnik w diecie oraz spożywaj węglowodany z odpowiedniego źródła typu pełnoziarniste pieczywo, mąka, kasza.

2. Wyeliminuj produkty o wysokim indeksie glikemicznym, do których zaliczają się słodycze, białe pieczywo, słodkie płatki śniadaniowe, ciasta, chipsy, fast foody, tłuste mięso.

3. Ułóż dla siebie odpowiedni jadłospis, w którym nie zabraknie produktów o niskim indeksie glikemicznym, pełnowartościowego nabiału (jogurty, kefiry, jajka), chudego mięsa i ryb, oliwy z oliwek, oleju roślinnego, kiszonek, ostrych przypraw, orzechów i ziół (mięta).

Odpowiedni jadłospis czyli jaki?

Wbrew pozorom ułożenie jadłospisu, który dostarcza nam niezbędnych składników oraz energii potrzebnej do życia, wcale nie należy do prostych zadań. Często tego typu diety kojarzą się z restrykcjami, które w efekcie prowadzą do efektu jojo. Co więc stosować w zamian? Polecamy Program Fit 6. To rewolucja w świecie diet! Dlaczego?

– nie wymaga głodówek,
– nie musisz liczyć kalorii,
– nie wymaga ważenia,
– bez efektu jojo.

Na czym więc polega? Program Fit 6 zapewni Ci kompleksowe wsparcie organizmu suplementami Nutricode, opiekę dietetyka klinicznego, z którym możesz się skontaktować w razie wątpliwości; zasady diety na cały miesiąc oraz dostęp do platformy internetowej z przepisami i poradami. Program Fit 6 to proces, podczas którego pozbędziesz się stanów zapalnych z organizmu, utracisz wagę, a następnie ją ustabilizujesz bez efektu jojo.

Oponka na brzuchu, a emocje

Nasz wygląd skrywa wiele tajemnic. Jest skarbnicą wiedzy dotyczącą naszych emocji (tych zamrożonych i niewypowiedzianych). To wszystko, co przeżyliśmy, zostaje w naszym ciele. Oponka na brzuchu może symbolizować porzucenie. Organizm zwiększa masę ciała po to, aby być w końcu zauważony.

Ta okolica naszego ciała jest także miejscem ośrodka stresu, więc oponka na brzuchu może symbolizować problemy z radzeniem sobie ze stresem. Chroni ona również naszą wrażliwość i delikatność. Te tematy możesz przedyskutować z psychologiem czy psychoterapeutą, jeśli chcesz jeszcze głębiej zrozumieć Twoje mechanizmy.

Dbaj o siebie, nie obwiniaj się za obecną sytuację, ciesz się pysznym jedzeniem z Fit 6 i zrzucaj zbędne kilogramy.